: Automaatiosuunnittelija, OT-Control Oy, Heinola
OT-Control Oy suunnittelee ja valmistaa asiakaskohtaisia sähkö- ja automaatioratkaisuja eri teollisuudenalojen tarpeisiin.
Erityisen vahvaa osaamisemme on puu- ja sahateollisuuden automatisointiprojekteissa, jotka voivat ulottua aina suurtuotantotyyppisistä sahalinjoista kuivaamoihin tai taloteollisuuden hirrentyöstökoneista puristimiin.
Liiketoimintamme edelleen kasvamisen varmistamiseksi ja tulevien eläköitymisten korvaamiseksi rekrytoimme automaatiosuunnittelijan Heinolaan. Töiden aloittaminen on mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 1.8.2022.
AUTOMAATIOSUUNNITTELIJA
Heinola
Tehtävänäsi on suunnitella ja ohjelmoida saha-, vaneri- ja puuteollisuuden automaatiojärjestelmiä modernisointeihin ja uusiin tuotantolinjoihin.
Saat mm.:
- vakituisen työsuhteen vakavaraisessa ja hyvämaineisessa yhtiössä
- hyvät mahdollisuudet ammatilliseen kehittymiseen
- työyhteisön, jossa on matala organisaatio ja alan huippuosaajat
- hyvät työterveyspalvelut ja -vakuutukset
- joustavat työajat ja työskentelyolosuhteet, jossa etätyö on mahdollista
- hyvän perehdytyksen
- kilpailukykyisen palkkauksen
Edellytämme:
- DI/AMK-insinöörikoulutus tai vahva työkokemusta
- SQL tietokantaosaamista
- C++ ohjelmointiosaamista
- kokemusta saha-, vaneri- tai puuteollisuudesta
- vähintään 5 vuoden työkokemusta
- sujuvaa suomen ja englannin kielen kirjallinen ja suullista osaamista
- eduksi katsotaan muu kielitaito
Voit menestyä tässä tehtävässä, kun olet:
- luotettava, rehellinen, täsmällinen, huolellinen, joustava
- ammatillisesti kunnianhimoinen
- hyvä kommunikoimaan ja yhteistyökykyinen
- pitkäjännitteinen
- halukas oppimaan uutta
Jos koet olevasi etsimämme henkilö, ole hyvä ja tee hakemuksesi 16.5.2022 mennessä. Töiden aloittaminen on mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 1.8.2022.
Voit myös jättää yhteydenottopyynnön niin olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian!
Lisätietoja:
”Olemme innovatiivinen, tehokas ja luotettava yhteistyökumppani. Sähkö- ja automaatiosuunnittelun lisäksi myös mekaaninen ymmärryksemme on huippuluokkaa. Seuraamme aktiivisesti teknologiakehitystä pysyäksemme myös jatkossa suunnannäyttäjänä tuotannon automatisoinneissa.
Käytössämme on aina uusimmat työkalut ja ohjelmistot. Tiivis yhteistyö muun muassa Siemensin ja ABB:n kanssa takaa, että olemme kehityksen kärjessä kaiken aikaa niin ohjelmistojen kuin mekaniikan puitteissa. Omat urakointi- ja sähkötyöoikeudet takaavat ohjelmistojemme luotettavat toiminnot ja varmat toimitusajat.
Me otamme täyden vastuun toimituksistamme, asiakkaamme ei jää pulaan automaation toiminnan vuoksi missään tuotannon vaiheessa.”
- Jukka Pakarinen, toimitusjohtaja, OT-Control Oy Lue lisää!



